אז מה זה בעצם דיקור סיני?

הרפואה הסינית מבוססת על הפילוסופיה הדאואיסטית, שמדברת על תנועת הצ'י – אנרגיית החיים. בטבע אנחנו רואות את הצ'י בגדילת הצמחים ולבלוב הפרחים, בגשם שיורד וברוח שנושבת, ואפילו בקרחונים או בהתפרצות הרי געש מתוך האדמה.

הצ'י בגופנו והצ'י בטבע – חד הם.

האקלימים הקיימים בטבע – חום, קור, רוח, לחות ויובש – מתקיימים גם בגופנו וכאשר הם לא מאוזנים הדבר יכול לגרום למחלה או לכאב. בדיוק כמו שבטבע נראה בצורת או סופת הוריקן.

בגוף האדם, אנרגיית החיים (הצ'י) נעה בערוצים, שנקראים מרידיאנים. למרידיאנים יש מפות מפורטות מאוד של זרימה, והם נמצאים בכל מקום בגוף, מפני השטח ועד לעומק האיברים הפנימיים.

על פני המרידיאנים נמצאות נקודות הדיקור, כאשר לכל נקודה המאפיינים הייחודיים לה והערוצים והאיברים אליהם היא מתחברת ועליהם היא משפיעה. כשאני בוחרת נקודה, אני מתייחסת לכל המאפיינים הייחודיים לה ואיזורי ההשפעה שלה, ויחסי הגומלין שלה עם נקודות נוספות, כדי להתאים אותה בדיוק הרבה ביותר לצרכי המטופלת.

איך דיקור סיני עובד?

כשאני מטפלת בדיקור אני בוחרת את הנקודות על פני המרידיאנים שמתאימות לאבחנה שלי את המטופל.ת לפי הרפואה הסינית. יש נקודות שיכולות להוציא חום מהגוף, יש נקודות שייצרו תנועה במרידיאן מסויים, או יעזרו לגוף לפנות ליחה. יש נקודות שישפעלו את מערכת החיסון ונקודות שירגיעו אותה, ועוד ועוד.

כאשר אני בוחרת את נקודות הדיקור, ישנה חשיבות גדולה לא רק לנקודה ספציפית אותה בחרתי אלא לכל הנקודות שבחרתי יחד, שכן חיבור הנקודות הוא שנותן את המשמעות הייחודית ליצירת התנועה שאני כמטפלת רוצה שתתקיים. לכן כל טיפול הוא יצירה חד פעמית וייחודית המותאמת לזמן, למקום, והחשוב מכל – למטופל.ת.

האם צריך להאמין בדיקור כדי שהטיפול יצליח?

דיקור סיני אינו קסם, ולא צריך להאמין בו כדי שיעבוד. הוא מבוסס על תורות שפותחו לאורך מאות ואלפי שנים, והוא עובד מכיוון שהצ'י פועל לפי המתואר בכתבים.

האם יש אנשים שלא מגיבים לטיפול ברפואה סינית?

לפעמים מספרים לי על אנשים שלא מגיבים כלל לטיפול, שהדיקור לא עזר להם. מנסיוני בקליניקה אני רואה שיש אנשים שהטיפול משפיע עליהם מהר יותר ויש אנשים שלאט יותר. כמובן שאיני יכולה לשלול את האפשרות שקיים אדם שהדיקור לא משפיע עליו בכלל. אבל אישית, אני מאמינה שהדיקור יכול לעזור לכל אחד ואחת, רק צריך לאבחן נכון ולהגיע למטפל.ת המתאים.ה.