לפעמים קשה להאמין, אבל האביב ממש כאן בכל פינה סביבנו. הכל בהתעוררות ותנועה.

האביב לפי הרפואה הסינית משויך לאלמנט העץ. תנועת העץ עולה מן המים לעבר האש. היאנג שנם בתוך היין במהלך החורף, שמור היטב, יוצא מתוך הקפאון וחוסר התנועה של החורף אל התחדשות וצמיחה, פריחה ולבלוב.

כמו בטבע, כך גם בגופנו, תנועת הצ'י נעה מבפנים כלפי חוץ, מהעומק אל פני השטח, כתנועת הניצן הסגור הפורח אל האור. הצ'י שטחי יותר וקל יותר, ואנו פתוחים אל העולם ורגישים יותר למה שמתרחש סביבנו.

אביב הוא תקופה של שינוי ויציאה מן הכוח אל הפועל. תשוקות ורעיונות שנהגו בחורף יכולים לקבל את התמיכה הנחוצה להתממש ולהתקיים. משמעות הדבר היא שהאביב הוא הזמן הנכון להניע שינויים ולהטמיע אותם.

עברנו סתיו וחורף קשים השנה. אין בית שאני מכירה שלא חווה אובדן קרוב. הלב עם החטופים והחטופות ומשפחותיהם, עם הפצועים וההרוגים, עם מי שלא גר.ה בבית.ה זמן רב כל כך ואינו/ה יודע/ת מתי יחזרו. חווינו פחד גדול, עצב, כעס ושברון לב. האביב טומן בחובו את האפשרות לריפוי, לשיקום ולתקווה. רגש הכעס והמחאה, שייכים גם הם לאלמנט העץ. הם עולים מן המעמקים אל פני השטח ומביאים אותנו ליצור שינוי במציאות סביבנו.

כדי לתמוך בתועה האביבית, כדאי לצרוך מזונות המתאימים לאביב בעלי טעמים חרפרפים כמו של צנונית, גרגיר הנחלים, רוקט ועלים צעירים למיניהם. הבישול המתאים הוא בישול ששומר על רעננות הירקות ורק מקל מעט על העיכול, כמו אידוי, הקפצה, התססה וכבישה.

אחד המתכונים האביביים האהובים עלי הוא המתכון לספרינג רולז, שאצלנו אוכלים כל השנה. באביב אפשר להוסיף לו שפע עלים ירוקים וקראנצ'ים, כמו חסה, כוסברה ונענע, נבטים ואצות שמוסיפים רעננות לכל ביס.

מאחלת אביב מלא תקווה וריפוי,

ולהתראות בניוזלטר הבא! – ההרשמה ממש כאן למטה 🙂

שלך,

אורלי