שלום! אני אורלי הדני נוה

מטפלת בנשים וילדים ברפואה סינית עתיקה: דיקור, תזונה, צמחי מרפא וטווינא לילדים.

אני מאמינה בכוחו של הטיפול ברפואה סינית לרפא, להביא מזור, ולחולל שינוי המקרב את האדם-איש, אישה, ילד או ילדה אל הגשמת ייעודו בעולם – ואף רואה זאת בקליניקה יום יום.

בריאות ואורח חיים בריא היוו עבורי מאז ומתמיד מושא לחקירה ולמידה. התנסיתי בסוגי תזונה שונים, אני מתרגלת יוגה מזה שנים, ולאט לאט התחדדה הבנתי שבריאות פיזית ונפשית אינה נוסחה אחת אלא מכלול שלם ופעיל של גורמים המתאימים לאדם מסויים בתקופה מסוימת.

בריאות מצריכה קשב, מודעות והתכווננות פנימית עמוקה.

אל הרפואה הסינית הגעתי אחרי שהשלמתי שני תארים אקדמיים, לימודי תואר ראשון במדעי החיים ובתוכנית אמירים למצטיינים במדעי הרוח באוניברסיטה העברית, ותואר שני בלימודי מדע הדתות – לימודי הודו באוניברסיטה העברית, במהלכו התגוררתי תקופה ארוכה בהודו, למדתי סנסקריט והשלמתי תזה אודות תיאטרון הודי מסורתי.

לאחר לידת בני הבכור עומר התחלתי להיות מטופלת ברפואה סינית לאיזון תת פעילות בלוטת התריס, וכך התוודעתי לשיטת הריפוי העתיקה והמיוחדת הזאת. הרגשתי כיצד הדיקור עובד עלי באופן עדין ועמוק, ועד כמה השפעתו חזקה ומיטיבה. בד בבד עם תחילת האימהות שלי הבנתי שאני בשלה ורוצה לעסוק בטיפול, להיות בקשר עם אנשים, להעניק להם מזור ולסייע להם.

בחרתי ללמוד בתוכנית הארבע שנתית ללימודי רפואה סינית עתיקה בפקולטה לחקלאות ברחובות. הרפואה הסינית, תורה עתיקה בת אלפי שנים שמוסיפה להתפתח עד היום הזה, נותנת נקודת מבט מיוחדת ומורכבת על בריאות האדם, ומבוססת על הפילוסופיה הדאואיסטית.

ההבנה שלכל איש ואישה יש דרך שבה הוא או היא הולכים, ושהחיבור לדרך הזו קשור במובן עמוק לבריאות ולחיים נכונים מהדהדת באופן עמוק בקליניקה שלי. כשאני מטפלת, אני אף פעם לא שוכחת את התובנה הזאת.