אז מה הקשר בין צ׳י לדייסה?

וכן, יש מתכון טעים לדייסת שיבולת שועל בסוף הפוסט הזה!

צ׳י הוא מושג חמקמק. קשה להגדיר אותו- בדרך כלל מסבירים אותו כ׳אנרגיה׳, אבל הוא הרבה יותר מזה. צ׳י הוא חיות, תנועה, זרימה, השתנות. צ׳י זה הכל והכל זה צ׳י. הסימניה הסינית של צ׳י מראה את האדים העולים מסיר שבו מתבשל אורז- לפי אחת הפרשנויות האדים האלה, אותו כוח נסתר שמרים את מכסה הסיר, הם צ׳י.

אם הכל תקין במערכת העיכול שלנו, האכילה היא שמייצרת את הצ׳י שמספק לנו את הכוח להתנהל בחיי היומיום. אפשר לומר שאיכות הצ׳י שלנו מושפעת באופן דרסטי מאיכות המזון שאנחנו אוכלים.

בבית שלנו אוכלים מדי בוקר דייסה חמה של שיבולת שועל. גם בחורף, גם בקיץ. הילדים ממש אוהבים את הדייסה הזאת וגם אני אוהבת אותה כי אני יודעת שככה הם פותחים את הבוקר ויוצאים אל העולם עם מזון בריא, מזין, קל לעיכול ומנחם בבטן.

לפני כמה ימים כשהכנתי דייסה בבוקר, עמד לידי עומר בכורי והמתין בחוסר סבלנות שהדייסה תהיה מוכנה. כשהדייסה התחילה לבעבע אמרתי לו שהיא ממש עוד רגע מוכנה. דקה אחרי כן החלו האדים לעלות והרימו את מכסה הסיר. ״תראה,״ אמרתי לו. ״זה צ׳י״.

רפואה סינית לילדים

דייסת שיבולת שועל טעימה ובריאה

מתכון ל4 סועדים

12 כפות שיבולת שועל שלמה אורגנית

2 תמרים בלי גלעין

קינמון

כף חמאת שקדים

סילאן/מייפל לפי הטעם

תוספות לפי הטעם: גוג'י ברי, תפוח, תותים, אוכמניות, בננות, אגוזים ועוד ועוד.

מניחים את שיבולת השועל והתמרים בסיר ומכסים במים עד ס״מ מעל שיבולת השועל. מוסיפים קינמון, מכסים ומבשלים עד שהמים רותחים ועולים ושיבולת השועל רכה. מנמיכים את האש וממשיכים לבשל עוד כעשר דקות, מערבבים מדי פעם. כששיבולת השועל רכה מכבים את האש, מערבבים ומוסיפים כף שקדייה וסילאן או המתקה אחרת לפי הצורך/הטעם (לטעמי התמרים מספיקים, הילדים חולקים עלי..). פורסים תותים או כל פרי אחר ומניחים מעל וזוללים.

בתיאבון ❤️