טיפול טבעי באלרגיות ברפואה סינית:

אלרגיה מוגדרת כתגובת יתר של מערכת החיסון. מבחינת הרפואה הסינית, מודבר בדרך כלל באש שניצתת בתגובה לקור או צ'י מזיק שחדר לגוף, בתגובה לא מבוקרת וסוערת.

לאלרגיה יש פנים רבות, החל מתופעות של צינון, גירוי בעיניים או תפרחת על העור, קושי בנשימה עד כדי אסתמה אלרגית, אלרגיות עונתיות וכלה באלרגיות מסכנות חיים למזון. לא בהכול אפשר לטפל באופן טבעי, כשהמצב הוא קריטי כמובן שאין תחליף לעט אפיפן, ולעתים אין ברירה אלא להשתמש בסטרואידים. יחד עם זאת, לרפואה הסינית יש הרבה מה להציע. ככל שהאלרגיה רחבה יותר ומופעלת בתגובה לגורמים רבים יותר, כך הפרוגנוזה- הסיכוי לשיפור המצב – טובה יותר.

איך אפשר לטפל באלרגיה באופן טבעי?

הפתרון הראשון והטוב ביותר לאלרגיה הוא כמובן המנעות מחשיפה לגורם האלרגני. כמובן שזה לא תמיד אפשרי, אבל למשל במקרים של אלרגיה לאבק שווה לעטוף את הסדינים והכריות בציפה שדוחה אבק, להמנע משימוש בפוך נוצות בכרית ובשמיכות וכמובן לנקות היטב את הבית.

לצד זאת, כמעט תמיד באלרגיה עוזר להמנע ממזונות הידועים כאלרגניים ומעודדי ליחה, בראשם מוצרי חלב, מזון מעובד, ופירות כמו תפוז ובננה. כשמערכת החיסון מעוררת ביתר, היא נוטה לייצר ליחה וחום גם בתגובה לאלרגנים נוספים, ולכן לתזונה יש כאן תפקיד מפתח בהקלה על הילד/ה או המבוגר/ת הסובל/ת.

כשמדובר באלרגיות בדרכי הנשימה, שמנים אתריים כמו רבינטסרה, אקליפטוס רדיאטה והדס יכולים לעזור לפתוח ולהרחיב את דרכי הנשימה כדי להקל.

ו- כשזה מגיע לטיפול טבעי באלרגיות אין מנוס מלהגיע לטיפול בדיקור – הדיקור עוזר לפזר את החום העודף בנמצא במערכת בזמן ההתקף, ובזמני רגיעה אפשר לחזק, לבקר ולהשקיט את מערכת החיסון כך שהיא תמנע מלפעול ביתר. כמה טיפולים יידרשו – תלוי בדרך כלל בחומרת המצב, בעומק הפתולוגיה (למשל, ככל שיש נטייה משפחתית, סביר שהפתולוגיה עמוקה יותר ולכן תדרוש זמן רב יותר לפתרון). החדשות הטובות הן שבהחלט אפשר לעזור, להקל, ואפילו למנוע את ההתקף הבא, ובעיקר להמנע משימוש בסטרואידים שפעמים רבות משקיטים את הסימפטומים לזמן קצר אך מעוררים אותם ביתר שאת לאחר תום השימוש.

אם את/ה או ילדך סובלים מאלרגיות – פנו אלי. בעזרת דיקור, תזונה, וצמחי מרפא בהתאמה אישית ניתן לשפר את המצב ולעבור את האלרגיה בקלות.

זרעי קיץ נישאים ברוח