מה קורה בטיפול?

אורך המפגש הראשון הוא כשעה וחצי, והוא מתחיל בתשאול ארוך (שלא לומר חפירה 😊) שמתמקדת בפתולוגיה שלשמה הגעת לטיפול, אבל גם באספקטים רבים נוספים של חייך: בעיות נוספות שאת סובלת מהן או סבלת מהן בעבר, ההסטוריה הגניקולוגית ומאפייני המחזור החודשי, הרגלי התזונה, היציאות ואורח החיים שלך, תוצאות בדיקות רפואיות מערביות שהבאת איתך ומצב רוחך. לאחר מכן אני מקשיבה לדופק שלך ומתבוננת בלשון, ועל סמך כל אלה בוחרת את נקודות הדיקור/המוקסה על מנת לטפל. משך זמן השכיבה עם המחטים הוא כעשרים דקות, במהלכן אני מקשיבה לדופק שלך ורואה שהוא אכן משתנה בהתאם לטיפול. לעתים הטיפול הא דינמי ואני משנה את מיקום המחטים במהלך הטיפול.

בסוף הטיפול אני נותנת גם המלצות לאורח חיים, תזונה, ובהתאם לצורך מרכיבה גם פורמולת צמחי מרפא או ממליצה על תוספים שכדאי לקחת. אני גם שולחת את כל ההנחיות בווטסאפ, וזמינה עבורך תמיד גם לאחר הטיפול לכל שאלה/התייעצות.

על סמך מה מתבצע האבחון?

אני מגבשת אבחנה על בסיס התשאול שערכנו, על סמך הדופק שלך ומראה הלשון, וגם נעזרת תוצאות הבדיקות המערביות. ככל שאנחנו מתקדמות בתהליך הטיפולי אני גם מדייקת את האבחנה שלי גם על בסיס התגובות שלך לטיפול והשינוי במצבך הבריאותי.

האם תהיי איתי כל משך הטיפול?

כן. אני מקבלת מטופלת אחת בכל פעם ואני לא יוצאת מחדר הטיפולים במהלך הטיפול. יש מטופלות שאוהבות לשוחח בזמן השכיבה עם המחטים ויש שאוהבות לשכב בשקט ואפילו להירדם – מבחינתי כל בחירה היא טובה ומתאימה כל עוד את מרגישה בנוח.

האם הדיקור כואב?

לפעמים. בזמן הדיקור עם המחט בדרך כלל מרגישים את ה"צ'י" – תחושה של כמו הבזק חשמלי. יש נשים רגישות יותר ויש שפחות, יש ימים שבהן את רגישה יותר וימים שפחות, ואותה נקודה יכולה להיות בלתי מורגשת בפעם אחת וכואבת בפעם אחרת. בכל מקרה, הכאב הוא רגעי, ולרוב אינו נמשך מעבר לכמה שניות. תמיד אפשר גם לשחרר מעט את המחט או לשנות את הזווית שלה כדי שלא תכאב או להוציא אותה ולהחליף במיקום אחר. יש לי גם מחטים עדינות יותר שאיתן אני משתמשת בטיפול בילדים, ובמידת הצורך ניתן להשתמש בהן.

ומה אם יש לי פחד ממחטים?

קודם כל, הדיקור אינו חובה. יש טכניקות נוספות מלבד דיקור שאני משתמשת בהן כמו מוקסה – צמח מעובד (לענה רפואית) שאיתו אני מחממת את נקודות הדיקור, אפשר להשתמש גם במדבקות כסף וזהב במקום המחטים וכמובן לקבל צמחי מרפא והנחיות תזונה ואורח חיים. מי שחשה שהיא חוששת אבל מסוגלת להתמודד עם הפחד יכולה לעשות את התהליך בהדרגה, להתחיל עם מחטי דיקור של ילדים ונקודות דיקור שמורגשות פחות, ולאט לאט להתקדם.

מה תדירות הטיפולים?

בדרך כלל, אני מטפלת פעם בשבועיים. יש מקרים שבהם צריך תדירות גבוהה יותר – כשהבעיה היא אקוטית, כמו כאבים אורתופדיים חמורים או אנדומטריוזיס סוער, בהחלט ייתכן שנפגש פעם בשבוע ואולי אפילו יותר במפגשים הראשונים. השאיפה שלי היא תמיד לרווח בין הטיפולים. ברגע שמושג שיפור נתחיל לרווח לפעם בשבועיים, ואחרי כן אפשר גם לרווח לפעם בשלושה שבועות ולבסוף, כשהמצב משביע רצון, אפשר לטפל ארבע פעמים בשנה כמיטב המסורת הסינית לשמירה על הבריאות – בחילופי העונות.

כמה טיפולים צריך?

התשובה לשאלה זו מורכבת, ואין תשובה אחת. משך התהליך תלוי בצורך שלך, בבעיה שהגעת בגללה לטיפול ובציפיות שלך. יש פתולוגיות שיכולות להשתפר משמעותית ואפילו להפתר שמצריכות יותר זמן וסבלנות מאחרות. את יותר ממוזמנת להתייעץ איתי באופן פרטי לגבייך. ככלל אצבע, הציפיות שלי כמטפלת הן שתוך 4-5 טיפולים תחושי בהטבה ובשיפור לפחות בחלק מהמדדים שעימם הגעת, ובמידה וזה לא המצב אערוך חישוב מסלול מחדש לגבי האבחנה שלי.

במה אפשר לטפל?

ההתמחות שלי היא בטיפול בנשים. רוב המטופלות שלי מגיעות עם פתולוגיות גניקולוגיות – כאבי מחזור, אנדומטריוזיס, ליווי בתהליכי פריון ושימור פוריות, תופעות גיל המעבר, שחלות פוליציסטיות, מחזור לא סדיר או מחזור שאינו מגיע כלל (אמנוריאה). התמחות נוספת שלי היא עניינים שבנפש – בעיקר דכאון וחרדה. ויחד עם זאת – אני מטפלת באישה ולא במחלה, והמטרה שלי היא לעזור לך להגיע לאיזון בחייך, בין אם את סובלת מכאבי גב, בעיות בבלוטת התריס, מיגרנות או כל דבר אחר.

מה מיקום הקליניקה ושעות הקבלה?

אני מקבלת בקיבוץ גבעת ברנר (על יד רחובות) בימים א', ב', וה' בין השעות 9:00-15:00 ובימי ג' בין השעות 11:00-21:00

וברחוב סוטין בתל אביב בימי ד' בין השעות 15:00-20:00

מה משך הטיפול ועלות הטיפול?

משך טיפול ראשון הוא כשעה וחצי, ומשך טיפול המשך הוא 45 דקות. עלות טיפול ראשון היא 400 ש"ח ועלות טיפול המשך היא 350 ש"ח. בכל עת אני מקבלת שתי מטופלות בעלות קהילתית של 150 ₪ לטיפול. אם ברצונך להיות מטופלת במסלול הקהילתי, אנא צייני זאת כשאת פונה אלי.