כיצד הטיפול מתבצע?                                                                                      

חלק מהטיפול מתבצע כשהמטופלת שוכבת על הגב/הבטן מעל סדין, וחלקו ישירות על הגוף עם שמן.

האם הטיפול הוא פנימי?

לא! חשוב לי להדגיש שהטיפול הוא חיצוני לגמרי – הטיפול מתמקד בעיקר באזור הבטן העליונה והתחתונה, והגב המרכזי והתחתון. מגע שפותח ומרכך את הרצועות שמחזיקות את הרחם, את הסרעפת, האיברים הפנימיים ומאפשר להניח מחדש את עצמות האגן במקום הנכון להן.

למי הטיפול הזה מתאים? למי הוא יכול לעזור?

מתחשק לי להגיד שלכולן. כי כולנו צריכות להנכיח את האנרגיה הזאת בתוכנו, לשים דגש על המרכז שלנו ולשחרר את המתח והקושי שנאגר בו.

ואם אני רוצה בכל זאת לפרט, אז הטיפול הזה יכול לעזור במיוחד ל: 

  1. נשים אחרי לידה – אני חושבת שזה טיפול חובה לאישה אחרי לידה, בייחוד אחרי לידה טראומתית, אחרי לידה קיסרית, או אחרי לידה שהשאירה אחריה כאבים ותחושה של חוסר איזון.
  2. נערות ונשים שסובלות מכאבי מחזור חזקים ותסמינים אחרים שקשורים לווסת: אי סדירות במחזור החודשי, שחלות פוליציסטיות ועוד.
  3. נערות ונשים הסובלות מאנדומטריוזיס מאובחן או לא מאובחן – הטיפול עוזר באופן משמעותי לנשים ונערות הסובלות מתסמיני אנדומטריוזיס.
  4. נשים הסובלות מתופעות גיל המעבר – גלי חום, עצבנות וזעם, חוסר שינה ותחושה של חוסר איזון הורמונלי.
  5. נשים בטיפולי פוריות – לפני תחילת הטיפולים, לאפשר תנועה טובה של צ'י, דם נוזלים ואנרגיה חדשה אל הרחם שיאפשרו התעבות טובה של רירית הרחם, השרשה נכונה של העובר. וגם בין סבבים – לנקות את מה שהיה ולתת אהבה ורוך לרחם ולכל אזור האגן שסובל את ההזרקות, השאיבות וגם התקוות והאכזבות.
  6. נשים בגיל השלישי – בגיל זה נפוצות תלונות על בעיות במערכת העיכול ועל כאבים אורתופדיים, לשניהם העיסוי הזה יכול לסייע מאוד.

מה תדירות הטיפול המומלצת?

בעקרון אין תדירות מומלצת – זה לחלוטין מה שמתאים לך. אפשר להגיע לעיסוי פעם אחת בחיים ואפשר להגיע מדי שבוע. זה תלוי באופי הבעיה ממנה את סובלת וברצון ובתחושה שלך. בכל מקרה לא הייתי מגיעה לעיסוי יותר מפעם בשבוע. למטופלות פריון אני ממליצה להגיע בין הסבבים, למטופלות הסובלות מאנדומטריוזיס קשה מומלץ להגיע לפחות פעם בחודש, אחרי הווסת, ואפשר גם יותר. וכמובן שאני ממליצה בחום לבצע בבית את העיסוי העצמי שאני מלמדת בטיפולים הראשונים מדי יום.

מה עדיף? דיקור או סובאדה?

אקדים ואומר שגם כאן מדובר בהעדפה אישית. אני מוצאת שהדיקור והסובאדה משלימים זה את זה, יין ויאנג, וכדאי ואף רצוי לשלב את נפלאות הרפואה הסינית – דיקור, תזונה וצמחי מרפא במהלך העיסוי או לצידו כדי לתת מעטפת שלמה של טיפול לגוף ולנפש. לעתים יש מגבלות שגורמות להעדפה של טיפול מסויים בתקופה מסוימת, למשל במהלך טיפולי הפוריות למשל אני לא מבצעת את העיסוי אבל מאוד ממליצה על ליווי בדיקור כדי לשפר את יעילות הטיפולים. אם את מתלבטת מזמינה אותך להתייעץ איתי ונחשוב יחד מה מתאים עבורך.

מה עלות הטיפול?

משך טיפול ראשון בסובאדה הוא כשעתיים, וכולל תשאול מפורט, עיסוי ולימוד הטיפול העצמי. עלות הטיפול הראשון היא 500 ש"ח. משך טיפול המשך כשעה ורבע, ועלותו 400 ש"ח. במידה ותרצי לשלב גם דיקור בטיפול, העלות היא 600 ₪ לטיפול ראשון ו450 ₪ לטיפולי המשך.