טיפול בשחלות פוליציסטיות ברפואה סינית

שחלות פוליציסטיות, או תסמונת השחלות הפוליציסטיות, אינה מחלה אלא אוסף של תסמינים הכוללים שניים או יותר מהתסמינים הבאים:

אי סדירות במחזור החודשי

שיעור יתר

השמנה

אקנה

מופע של ריבוי זקיקים בשחלה (מאובחן על ידי אולטרסאונד)

לעתים קרובות בפרופיל הורמונלי של המאובחנות עם תסמונת שחלות פוליציסטיות ניתן לראות שהLH  גבוה פי שניים מהFSH, מצב שלרוב הוא הפוך אצל נשים שאינן סובלות מהתסמונת.

כמו כן, ישנו קשר הדוק בין תסמונת השחלות הפוליציסטיות לתנגודת לאינסולין – מה שמוגדר כסוכרת סוג שתיים. מסיבה זו, פעילות גופנית ותזונה דלת פחמימות ועשירה בחלבונים ושומן יכולה לסייע לטפל בתסמונת השחלות הפוליציסטיות ואפילו להעלים את התסמינים במקרים מסוימים.

שחלות פוליציסטיות וכניסה להריון

לעתים ישנו קושי בכניסה להריון בקרב נשים עם שחלות פוליציסטיות. עודף הזקיקים בשחלה עלול לגרום לכך שאף אחד מן הזקיקים לא יבשיל לכדי ביצית ומסיבה זו לא יתחולל כלל ביוץ או שהביוץ לא יהיה אפקטיבי. גם לכך ניתן לעזור, באמצעות תזונה מתאימה, דיקור וצמחי מרפא.

שחלות פוליציסטיות וגלולות למניעת הריון

ה"טיפול" הקונבנציונאלי שמציעים לרוב לסובלות משחלות פוליציסטיות הוא נטילת גלולות למניעת הריון. חשוב לזכור שגלולות למניעת הריון אינן מטפלות כלל בתסמונת או בגורמים לה, אלא פשוט מייצרות "מראית עין" של ווסתות סדירות, כאשר למעשה הגלולות מונעות את הביוץ. לא מצאתי מחקרים המתייחסים להשפעת הגלולות על נשים הסובלות משחלות פוליציסטיות, אולם מנסיוני בקליניקה, לעתים קרובות נשים הסובלות מהתסמונת נטלו גלולות חוו לאחר הפסקה – למשל כשרצו להכנס להריון – התפרצות ביתר שאת של התסמינים: אקנה מוגבר, שיעור, השמנה ועוד. מבחינת הרפואה הסינית הגלולות מוסיפות לחות ותקיעות שכבר מאפיינות את התסמונת ממילא, ולכן לדעתי יש לנטילת גלולות פוטנציאל (גם אם לא בקרב כל הנשים) להחמיר את המצב, וחשוב לקחת דבר זה בחשבון.

אם את סובלת מווסתות לא סדירות, שיעור, אקנה או השמנה הקשורים למחזור, אם אובחנת עם שחלות פוליצסטיות ואת מעוניינת להכנס להריון, לרפואה הסינית יש פתרונות עבורך. תזונה מותאמת, דיקור וצמחי מרפא יכולים לעשות את השינוי.

להתייעצות קביעת טיפול התקשרי: 0533383542

דיקור לטיפול בשחלות פוליציסטיות