ליווי טבעי לטיפולי פוריות

טיפולי פוריות מהווים לעתים קרובות תקופה משברית בחייה של אישה.

הקושי בכניסה להריון מגיע לעיתים ללא כל הסבר פיזיולוגי, וגם כשישנו הסבר כזה, התהליך עצמו גוזל משאבים רבים – רגשיים ופיזיים. ההורמונים שהאישה נוטלת עשויים לגרום להצפה רגשית, לגלי חום, להפרעות בשינה, לדכאון או עצב בלתי מוסברים, להשמנה והצטברות של נוזלים. לכך עשוי להצטרף קושי חברתי – הקושי לראות חברות ובנות משפחה שמצליחות להיכנס להריון בקלות. מתעוררות מחשבות כמו "למה דווקא לי זה לא מצליח", תחושות של בגידה של הגוף והרגשה של בדידות גדולה.

אם עברת טיפולי פוריות או שאת מטופלת כרגע על מנת להכנס להריון, וודאי מה שכתבתי נשמע לך מוכר. ואת ממש לא לבד – כ25,000 נשים בישראל עוברות טיפולי פוריות מדי שנה! בקליניקה שלי אני מלווה נשים בטיפולי פוריות בדיקור סיני, נותנת הנחיות תזונה, מטפלת בצמחים כשאפשר (למשל בין טיפולים או בנשים הבוחרות שלא לקבל טיפול מערבי), מכינה תמציות פרחי באך לאיזון רגשי ומטפלת בעיסוי רחם בשיטת סובאדה כדי לעזור לרחם להתנקות בין טיפולים ולהתכונן להריון המוצלח שיבוא. ולא פחות חשוב – אני לצידן לאורך כל התהליך. בתקוות, באכזבות, לאורך ההריונות ובשמחה הגדולה כשהן סוף סוף מחבקות את התינוק/ת (או את התאומים/ות) להם ייחלנו והתפללנו.

בעיני, הטיפול הטבעי הוא חשוב כל כך בטיפולי הפוריות – לצד הטיפול המערבי ולמי שבוחרות בכך – גם במקומו. אחת הסיבות שאני אוהבת כל כך ללוות נשים בתהליכי פוריות הוא שבזכות האולטרסאונד, מעקבי הזקיקים, בדיקות ההורמונים והדם שנעשות – אנחנו רואות במו עינינו כמה השפעה יש לדיקור ולשאר הכלים בהם אני משתמשת: הגוף מגיב טוב יותר להשפעת ההורמונים, תופעות הלוואי פוחתות משמעותית ונדרשים פחות סבבים של שאיבות והחזרות.

אם את מתקשה להיכנס להריון – בואי. אשמח ללוות גם אותך.

דיקור סיני לליווי פריון
טיפול במוקסה לאנדומטריוזיס

טיפול באנדומטריוזיס ברפואה סינית

טיפול באנדומטריוזיס ברפואה סינית אנדומטריוזיס – נדידת תאים של רקמת רירית הרחם  והתיישבותם על רקמות אחרות בגוף – היא אחת המחלות הקשות והמושתקות בגינקולוגיה הנשית.

Read More »

רפואה סינית לנשים

סביב כל אחת מאבני הדרך בחיי האישה – המחזור החודשי, פריון, הריון, לידה וגיל המעבר – ישנה אפשרות לפתולוגיה, החל מכאבי מחזור שכמעט כל אישה

Read More »